Uzupełnieniem całorocznego portu jachtowego jest tzw. Przystań Sezonowa, która została oddana do użytku wiosną 2012 roku, a która stanowiła pierwszy element tworzenia nowej, budowanej w oparciu o europejskie standardy i fundusze, żeglarskiej infrastruktury.
W ramach tej inwestycji, (budowa mariny całorocznej była wówczas na etapie prac projektowych) powstała sezonowa przystań jachtowa wzdłuż bulwaru Wybrzeże Kościuszkowskie (od strony Zatoki Wrzosowskiej).
Cumować tutaj (przy pływających pomostach) może 30 jachtów. Przy nabrzeżu stoją postumenty poboru prądu i wody. Na terenie przystani jest budynek z pełnym zespołem sanitarnym oraz pomieszczenia dla bosmana. Przystań jest czynna w okresie od maja do września. Cały teren przystani jest monitorowany.
Przystań Sezonowa
– Dziwnów, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2a, Tel. +48 91 38 11 235; kom. 505 589 641
– Współrzędne: 54°01’34’’N, 14°46’03’’E
– Głębokość toru: 3,5m
– Głębokość portu: 2,5 – 3,5m
– Manewrowanie: silnik
– Dostępne: WC, pralnia, prąd, parking, prysznic, Internet, woda pitna.
– W promieniu 1 kilometra: paliwo, sklep, lekarz, bankomat, gaz, bar, apteka
– Email: marinadziwnow@gmail.com
Oba te obiekty, dzięki swojemu położeniu oraz wykonaniu w oparciu o najnowsze trendy architektoniczne i użytkowe, stają się żeglarską wizytówką nie tylko gminy Dziwnów, ale też całego regionu. Dzięki temu, miasto takie jak Dziwnów, z niemal każdej strony otoczone wodą, staje się atrakcyjne dla żeglarzy lubujących się nie tylko w pływaniu śródlądowym, ale i morskim. A to z kolei otwiera gminę nie tylko na nową rzeszę turystów, ale pozwala też na dalszy rozwój, którego jednym z filarów jest właśnie szeroko pojęta turystyka wodna.