Warto zobaczyć w Dziwnowie

Dziwnowska promenada o zachodzie słońca.

W Dziwnowie nie brakuje ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Dziwnowie i okolicy.

Wśród największych atrakcji turystycznych w Dziwnowie trzeba wymienić przede wszystkim bałtycką plażę, która charakteryzuje się mącznym białym piaskiem. Miasto od strony morza zabezpiecza wydma na której posadowiono promenadę spacerową, którą warto odwiedzić o każdej porze roku. Najbardziej charakterystycznym punktem miasta, jest most zwodzony, który podnosi się o pełnych parzystych godzinach. W tym czasie można go obserwować z lądu lub z pokładu jednego ze statków wycieczkowych.

Warto odwiedzić port rybacki, port jachtowy i przystań sezonową, ale w centrum miasta też nie brakuje atrakcji. Morskie Centrum Nauki Nautica Park to miejsce w którym poznacie historię Dziwnowa, która skrywa wiele tajemnic oraz dzieje dziwnowskiego portu. Wielu turystów traktuje dziwnowskie falochrony, jako namiastkę molo i odwiedza to miejsce o zachodzie słońca.

Jeżeli jesteście kibicami, koniecznie zajrzyjcie na Aleję Gwiazd Sportu, gdzie znajdziecie najcenniejsze trofea sportowe polskich olimpijczyków. W pobliżu znajduje się park swoim wyglądem nawiązujący do zabudowy uzdrowiskowej z przełomu XIX i XX w. W parku możecie odwiedzić Skwer Przyjaźni, tablicę upamiętniającą przedwojenne uzdrowisko oraz głaz pamięci tajnego szpitala dla rannych Greków.

Zwolenników aktywnego wypoczynku ucieszą liczne obiekty sportowe: Hala Sportowo-Widowiskowa, boiska, korty i siłownie zewnętrzne. Ścieżkami rowerowymi z Dziwnowa można dojechać do Kamienia Pomorskiego, Wolina, Trzęsacza i oczywiście wszystkich miejscowości Gminy Dziwnów.